U vnitřních bazénů máme méně práce, protože nám nehrozí napadání nečistot z venkovního prostředí. Maximálně se nám do nich může dostat nějaký hmyz, který se nám pohybuje po domě, prach a pak nečistoty, které tam zaneseme my sami. I zde musíme proto používat přípravky, které zabrání tomu, aby se voda kazila a ztrácela svoji krásnou průzračnou čistotu.
balonky na vodě

U venkovních bazénů je situace mnohem náročnější na údržbu, víceméně každodenní, pokud se právě nacházíte v letní sezóně. Výkyvy teplot, časté používání a větrem zanášené nečistoty dávají vodě v bazénu pořádně zabrat. A pokud ji nechcete po pár týdnech vypouštět a  napouštět bazén znovu nebo se dívat na brčálově zelenou vodu, ve které si budou libovat tak maximálně žáby, musíte přiložit ruku k dílu a sáhnout do peněženky. Údržba totiž také něco stojí.


Bez čeho se neobejdete


Roli hraje velikost bazénu a objem vody, kterou je potřeba čistit. Někdo dává přednost přírodním jezírkům, kde se k čištění využívají čistě přírodní procesy bez chemie. Ale i u nich se bez jistého příslušenství neobejdete. K jejich vybudování potřebujete obvykle i mnohem více místa, než k zabudování bazénu a cena je také vyšší.

·         Bazénová filtrace

·         Bazénový vysavač

·         Bazénová chemie

·         Teploměr

·         Plovák na chlorové tablety

·         Hladinová síťka

·         Tester na pH vody a chlórovou koncentraci

·         Vanička na omytí nohou
s kloboukem v bazénu

Samozřejmě se musíte veškeré příslušenství naučit správně a efektivně používat. Nejlépe se obraťte na pracovníky ve specializovaných prodejnách, kteří vám rádi poradí a zaučí vás. Případně vám pomohou s výběrem té správné a pro váš bazén nejlepší filtrace a chemie. Můžete taktéž využít zkušenosti jiných a projít si recenze na internetu, které vám s výběrem taktéž mohou pomoci. Jedná se totiž o nemalé investice a tak si před pořízením bazénu dobře rozmyslete, zda na jeho údržbu budete mít také finance a nebude trpět váš rozpočet.