Pořizujete si na zahradu skleník a chcete, aby se jednalo o opravdu kvalitní skleník, nikoli o pofiderní výrobek s krátkou životností? Jak si vlastně takový skleník představit?
Skelet se vám nerozpadne pod rukama – je znám případ z jedné zámečnické dílny, kde se vyráběly mimo jiné i svařované konstrukce, že tu došlo k nepříjemné situaci v souvislosti s nekvalitními sváry. Jedna z konstrukcí se takřka rozpadla poté, co byla podrobena nanášení barvy v lakovně, a výrobek putoval zpět do dílny, kde musely být sváry opraveny. Toto by se vám u kvalitního skleníku Skleníky stát nemělo, kovový skelet by měl být dostatečně pevný a robustní.
Skleník z polykarbonátu – jestliže je kovový rám skleníku doplněn polykarbonátem, získáte tím jisté výhody v porovnání se skleníkem ze skla. Polykarbonát je především lehký a nízká hmotnost skleníku vám pak dovolí posouvat s ním a stěhovat jej na příhodná místa na zahradě nebo na jiné parcely.
Polykarbonát také dobře vypadá, skleník se pak může stát ozdobou vaší zahrady, i když se bude nacházet na její hospodářské části. Můžete jeho blízké okolí vyzdobit vzrostlými rostlinami v květináčích anebo zčásti pnoucími rostlinami a lépe tak začlenit polykarbonátový skleník do zahradního prostředí.
Polykarbonát disponuje ještě jednou zásadní výhodou, a sice je relativně bezpečný pro vás i vaši rodinu. Jestliže totiž na skleník ze skla dopadne kámen nebo silná větev ze stromu, úlomky roztříštěného skla mohou být velmi nebezpečné. Snadno je přehlédnete a můžete se jimi ošklivě poranit. Polykarbonát sice také praskne, ale úlomky plastu nejsou tak nebezpečné jako ty skleněné a navíc je lépe najdete v trávě i na jiném povrchu. Budete tak mít doma nejen kvalitní, ale i bezpečný skleník pro pěstování zeleniny nebo okrasných kvetoucích rostlin. Některé skleníky mohou sloužit i jako celoroční prostory včetně zimního období.