Krajina naší země byla formována po staletí do podoby, která měla být přizpůsobena lidskému pohodlí a zároveň měla sloužit účelově. Snadno se o tom přesvědčíme zejména v údolích podél řek, které sloužily jako zásobárna vody, a velmi výrazně se krajinotvorba projevila zejména na Třeboňsku, kde chov ryb spolu se zakládáním vodních ploch přispěl k významné regulaci vzdušné vlhkosti a zásobování přirozenou energií z rostlin. Jižní Čechy se díky příznivému klimatu a krajinotvorbě staly jednou z nejoblíbenějších lokalit turistického ruchu, jsou řidčeji osídlené a nezasažené průmyslem, navíc jsou obohacené mnoha památkovými objekty.

České Budějovice

Kdo si je vědom, jaká bohatství jsou v Jižních Čechách skrytá, vyhledává způsob, jak se s nimi blíže seznámit, a jedním z nich je i levné ubytování v Českých Budějovicích a okolí https://www.penzionurudolfa.cz/. Českobudějovicko se nachází ve výhodné poloze, máte odtud mnoho možností, kam zamířit na kole, kam se vydat vlakem, autobusem a autem, jihočeská metropole vás může přivítat i jako vodáky plující po Vltavě nebo po Malši.

Sokolský ostrov

A u toho vodáckého putování bychom se rádi na okamžik zastavili. Vodáci obvykle začínají splouvat Vltavu z Vyššího Brodu, v červenci je tu opravdu hustý provoz, a jestliže máte raději klid, vydejte se do těchto míst až koncem srpna, kdy jsou sice chladnější noci, ale kempy už zejí prázdnotou. Pobyt na Vltavě můžete spojit s cykloturistikou, vhodné kempy pro pobyt jsou v Rožmberku nad Vltavou, v Branné, v Novém Spolí, ve Zlaté Koruně a na Dívčím Kameni, s tím, že můžete plavbu prodloužit až do českobudějovického centra. Závěr plavby lze spojit s ubytováním v penzionu nedaleko od parkové zóny, kde si nebudete připadat jako v přelidněné aglomeraci, ale můžete si tu užít wellness procedury a vyplnit zbývajících několik dnů jízdou na in-line dráze do Hluboké nad Vltavou a samozřejmě návštěvou centra města, kde jsou k dispozici cukrárny, kavárny, čajovny, restaurace, sportoviště a další prostory pro kulturní a společenské vyžití.