Průmyslová revoluce začala v 18. století vynálezem mechanického tkacího stavu. A proč by zrovna tato událost měla být začátkem konce lidstva?
Byl to pouze první krok v rychlém vývoji společnosti. Došlo k přechodu z agrární a řemeslné výroby na strojní a průmyslovou výrobu – naprostá revoluční bomba v podobě industrializace společnosti. Poté přichází elektrifikace a vznikají úžasné a všemi dělníky milované montážní linky. Poskočíme v čase až do roku 1969, kdy byl vyroben první programovatelný automat. Začíná období automatizace, vznikají stále výkonnější počítače, dochází k rozmachu průmyslové a experimentální robotiky. Díky rozvíjející se automatizaci v průmyslu, dochází pouze k nahrazování lidské pracovní síly , ale není jen otázkou času, kdy inteligentní stroje nahradí lidskou populaci?
láska v binaritě

Skynet

Do hry vstupuje internet, který aktivně využívá přes 7 miliard lidí. K síti se připojují kromě lidí také stroje. Na Wikipedii napsala nejvíce článků umělá inteligence. A máme tu samostatné řídící jednotky, které jsou schopny se autonomně rozhodovat. Co bude dál?
počítačová inteligence
Rok 2017: Umělá inteligence AlphaZero porazila nejlepší šachový program Stockfish 8. Přitom program Alphazero měl na naučení pravidel šachu pouhé 4 hodiny. Ze sta partií ani jednu neprohrál! Jsme stále ve stejném roce – společnost Google oznamuje, že projekt AutoML uspěl. Smyslem projektu byl vývoj umělé inteligence, která bude pomáhat s vývojem jiných umělých inteligencí.
A znáte Facebook? No jistě, blbá otázka, ten zná přece každý. A co testovací roboty Alici a Boba? Právě tyto dva chatovací roboty musel Facebook vypnout. Roboti Alice a Bob měli za úkol obchodovat mezi sebou s různými věcmi. Jejich vyjednávací jazyk byla angličtina. Netrvalo dlouho a začali mezi sebou komunikovat vlastní řečí. Že šlo o skutečnou řeč, dokazují úspěšně zrealizované obchody.
Mohl by nás opravdu zahubit reálný Skynet? Pokud se máte rádi, neptejte se Elona Muska.